Doktoritöid kaitsevad Heli Ernits, Brigitta Davidjants ja Aare Tool

Üldine

Doktoritöid kaitsevad Heli Ernits, Brigitta Davidjants ja Aare Tool

9. detsembril 2016 kell 13.00 ruumis A402

HELI ERNITS kaitseb filosoofiadoktori (muusika) kraadi taotlemiseks tööd "Jaan Tamme nimeline puhkpillikvintett: esitusstiili analüüs salvestiste põhjal"
Juhendaja: prof Toomas Siitan (PhD, EMTA)
Oponent: Maris Kirme (PhD, TLÜ emeriitdotsent)

12. detsembril 2016 ruumis A404

Doktoritöödega on võimalik tutvuda ka EMTA raamatukogus

EMTA arvutivõrgus on nüüd kättesaadav muusikaentsüklopeedia MGG

Üldine

EMTA arvutivõrgus on nüüd kättesaadav muusikaentsüklopeedia MGG

Alates tänasest on EMTA arvutivõrgus avatud juurdepääs autoriteetsele saksakeelsele muusikaentsüklopeediale Die Musik in Geschichte und Gegenwart (1994–2008) - MGG Online.

Veebiväljaanne on koostatud MGG teise trüki põhjal, see valmis kirjastuste Bärenreiter (Kassel) ja  J.B. Metzler (Stuttgart) ning Répertoire International de Littérature Musicale (RILM, New York) koostöös.

MGG Online'i lisatakse pidevalt täiendatud kirjeid ja uusi artikleid. Entsüklopeedia toimetus koosneb rahvusvaheliselt tunnustatud muusikateadlastest, peatoimetaja on Laurenz Lütteken.

EMTA arvutivõrgus avaneb lehekülg automaatselt, kodust ID-kaardiga kasutades jälgi juhiseid siit

Uus kontserdisari: Poeesia muusikas

Üldine

Uus kontserdisari: Poeesia muusikas

Kolmapäeval, 7. detsembril kell 19 saab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis alguse uus suurepärane kontserdisari “Poeesia muusikas”. Esimese kontserdi teemaks on Maria Stuart´i ja Henry VIII naiste traagiline elusaatus.

EMTA vokaalkammermuusika ja saateklassi keskuse juhataja Helin Kapteni sõnul on lavastuslike elementidega põimitud kontserdi kavas Maria Stuarti luulel põhinevad R. Schumanni ja J. Raffi laulud ning L. Larseni muusika, milles kõlavad Inglismaa kuninga Henry VIII viie naise viimased kirjad enne hukkamist.

Esinevad:
Jan Teevet (sõnaline osa)
Ksenia Kuchukova (sopran), Mari Visnapuu (klaver)
Aule Urb (metsosopran), Mariin Gill (klaver)

Kontserdi kunstiline juht on Neeme Kuningas.

Kontsert on tasuta.

Leichteri päev 2016

Teadus

Leichteri päev 2016

Eesti Muusikateaduse Seltsi traditsiooniline Leichteri päev toimub esmaspäeval, 28. novembril algusega kell 16.15 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia auditooriumis A402.

Päevakava

16.15 EMTSi aastakoosolek (seltsi liikmetele) – aruanne EMTSi tegevusest viimase aasta jooksul, revisjonikomisjoni aruanne ja kohapeal tõstatatud küsimused

Ettekanded (avatud kõigile):

17.00 Ignazio Macchiarella (Cagliari ülikool)* – "Multipart music as a specific mode of musical thinking, expressive behavior and sound"

18.00 Mart Humal (EMTA) – "Võimalikke asitõendeid Mozarti surma asjaolude kohta”

18.30 EMTSi ja EMTA muusikateaduse osakonna aastaraamatu “Res Musica 8” ning “Composition as a Problem 7” esitlused

19.00 Kohvilaud

*Ignazio Macchiarella on itaalia etnomusikoloog, kelle peamisi uurimissuundi on mitmehäälsus muusikalise mõtlemise alusena, muusika roll (religioossetes) rituaalides ja improvisatsioon vokaalmuusikas. Vt ka https://www.mdw.ac.at/ive/emm/?PageId=47

Fotol Ignazio Macchiarella

Jubilate: Ants Üleoja 80

Üldine

Jubilate: Ants Üleoja 80

Laupäeval, 26.novembril kell 17 tähistatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis suurejoonelise kontserdiga emeriitprofessor Ants Üleoja 80. sünnipäeva. Esinevad Ants Üleoja õpilaste koorid.

Esinevad: 
- RO Estonia ooperikoor ja dirigent Elmo Tiisvald, 
- RO Estonia noormeeste koor ja dirigent Hirvo Surva, 
- Püha Miikaeli poistekoor ja dirigent Kadri Hunt, 
- Kammerkoor “Helü” ja dirigent Küllike Joosing, 
- Vanalinna Muusikamaja mudilaskoor ja dirigent Maret Alango,
- Orissaare tütarlastekoor ja dirigent Anne Kann, 
- Segakoor Tarbatu ja dirigent Lauri Breede

ANTS ÜLEOJA 
Ants Üleoja õppis koorijuhtimist Tartu Muusikakoolis Roland Laasmäe klassis ja seejärel Tallinna konservatooriumis Tuudur Vettiku juhendamisel. 1957. aastal oli ta II kursuse üliõpilasena trükikoja “Ühiselu” segakoori dirigent. Sellele järgnes Sindi kultuurimajas segakoori, meeskvarteti ja naisansambli juhendamine. 1962 sai temast Tallinna Pedagoogilise Instituudi meeskoori, Tallinna Kammerkoori ja Vabariikliku Koorijuhtide Segakoori dirigent. 1968-1990 oli Üleoja Eesti Raadio Segakoori dirigent ja alates 1987. aastast ka (EKE) Inseneride meeskoori peadirigent. 1991-1997 seisis Ants Üleoja RAMi ees. Alates 1995. aastast on ta juhatanud Oonurme segakoori. Alates 1975. aastast on ta olnud üldlaulupidude dirigent ja 1990. aastal üldlaulupeo kunstiline juht. 
1972-2012 on Ants Üleoja olnud Tallinna Riikliku Konservatooriumi, praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud: 1972 vanemõpetaja, 1979 dotsent, 1989 professor, 2004 emeriitprofessor. 
Ants Üleoja on mitmete kooride ja ühingute auliige, 1998 sai ta Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika preemia ja 2001 Valgetähe III klassi teenetemärgi. 2006 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali aastapreemia ja 2015 Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi elutööpreemia.

EMTA ja PÖFF kutsuvad: William Goldsteini avatud meistriklass

Üldine

EMTA ja PÖFF kutsuvad: William Goldsteini avatud meistriklass

Reedel, 25. Novembril kell 14.30-16.30 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis A404 William Goldsteini (USA) avatud meistriklass "Reviving the Lost Art of Instant Composition".

William Goldstein on töötanud muusikaloojana nii Motown Recordsis kui ka CBS Masterworksis ning avaldanud üle 50 albumi. Ta on loonud muusika enam kui 50 filmi- ja teleprojektile, sealhulgas ka „Fame“ ja „The Miracle Worker“, samuti kirjutanud artikleid New York Timesile ja Los Angeles Timesile. Teda peetakse muusikas arvutite ja elektrooniliste instrumentide kasutamise teerajajaks. William Goldsteini kõige silmapaistvam saavutus helilooja ja pianistina on üritus „Instant Composition“, kus ta annab oma teadmisi edasi meistriklasside, kontsertide ja albumite kaudu.

Meistriklass toimub koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga ning on avatud kõigile filmimuusikahuvilistele erialast sõltumata.


III Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitis Anna Szałucka Poolast

Konkurss

III Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitis Anna Szałucka Poolast

III Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi žürii kooseisus: Ian Fountain (žürii esimees), Zbignevas Ibelgauptas, Yuri Gildiuk, Roland Krüger, Peep Lassmann, Staffan Scheja ja Ming Yang määras konkursi tulemuste põhjal järgmised preemiad:

I preemia, 10 000 eurot                 Anna Szałucka

II preemia, 7 000 eurot                 Boqiang Jiang 

III preemi, 5 000 eurot                  Daria Parkhomenko

Finalistidiplomid á 1000 eurot     Risa Ohkubo

                                                          Adrian Brendle

                                                          Justas Stasevskij

Eripreemiad:
- Eesti Klaveriõpetajate Ühingu eripreemia kõige nooremale II vooru jõudnud mängijale: Karl Johan Nutt
- Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi eripreemia Heino Elleri kohustusliku teose (Kellad) esituse eest: Anna Szałucka
- Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri preemia – esinemine ERSOga lähema kahe hooaja jooksul: Anna Szałucka
- Eesti Kontserdi preemia – esinemine Eesti Kontserdi hooaja 2016/2017 klaverisarjas: Anna Szałucka
- Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia eripreemia – soolokontsert EMTA kontserdihooajal 2017/2018: Boqiang Jiang

Anna Szałucka (s.1991, Poola) õpib Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Ian Fountaini käe all. Ta on mitmete pianistide konkursside laureaat. Anna on andnud kontserte üle kogu Euroopa koostöös F.Chopini Instituudi, Viini Beethoveni Ühingu, Arthur Rubinsteini Rahvusvahelise Muusikafondi, BBC Radio 3 ja 4 ning Radio Gdańskiga. Anna on saanud ka Poola teadus- ja kõrgharidusministeeriumi ning Poola kultuuri- ja muinsuskaitseministeeriumi auhinna.

 

 

EMTA õppejõud Mart Laas pälvis EV Presidendi Kultuurirahastu  hariduspreemia

Üldine

EMTA õppejõud Mart Laas pälvis EV Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemia

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu 2016. aasta hariduspreemia saajate hulgas on Tallinna Muusikakeskkooli ja EMTA Interpretatsioonipedagoogika instituudi tšellopedagoogika õppejõud Mart Laas. 

Preemia kätteandmisel tänas Mart Laas riigipead tunnustuse eest, öeldes: «Me armastame oma tööd õpetajatena ja aitame noortel leida eriala, mida nemad armastaksid. Mida vanemaks ma saan, seda rohkem ma sellele mõtlen. Ma olen õnnelik inimene. Kui inimesed on õnnelikud, siis on õnnelik ka riik, sest riik ongi inimesed.” 

Õnnitleme!