Yamaha stipendiumikonkurss pianistidele

Konkurss

Yamaha stipendiumikonkurss pianistidele

E 27. veebruaril kell 11.00 leiab EMTA kammersaalis aset Yamaha stipendiumikonkurss 2017, kus võivad osaleda kõik EMTA-s täiskoormuses õppivad klaveri eriala tudengid. Esitada tuleb kava vabal valikul kestusega 15 - 25 minutit.  Välja antakse üks stipendium suurusega 1000€.

Soovijail registreeruda koos kavaga hiljemalt R 17. veebruariks 2017 e-maili aadressil kai@ema.edu.ee.

 

Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs ootab stipendiumitaotlusi

Üldine

Eesti Üliõpilaste Toetusfond USAs ootab stipendiumitaotlusi

Eesti Üliõpilaste Toetusfondi eesmärgiks on pakkuda majanduslikku tuge eesti üliõpilastele kõrgemates õppeasutustes ja toetada akadeemilist tegevust, mis on seotud eesti kultuuri, keele ja ühiskonna edendamisega.

Seatud ülesande täitmiseks annab Eesti Üliõpilaste Toetusfond välja stipendiume ja õppetoetusi kandidaatidele, kes on tõestanud oma akadeemilist võimekust, ühiskondlikku aktiivsust ja soovi anda oma panus Eesti arengusse.

Stipendiumid:

  1. Täisajalise üliõpilase stipendium – õpinguteks kõrgkoolis Eestis või välismaal. Taotluse postitamise tähtaeg 15. veebruar 2017.
  2. Stipendium väliseestlasele Eesti ülikoolis. Taotluse postitamise tähtaeg 15. veebruar 2017.
  3. Ametiala täiendamise stipendium – ametialaseks täiendamiseks Eesti päritoluga Eestis töötavatele kõrgkooli lõpetanud spetsialistidele. Taotluste esitamise tähtaeg vähemalt 3 kuud enne programmi algust.
  4. Projektitaotlus haridusliku projekti läbiviimiseks. Taotluste esitamise tähtaeg neli kuud enne programmi algust.

Täiendav info ja taotlemine

MTÜ SEB Heategevusfond kutsub kandideerima õppestipendiumile

Üldine

MTÜ SEB Heategevusfond kutsub kandideerima õppestipendiumile

MTÜ SEB Heategevusfond annab 2017. aastal välja õppestipendiume summas 50 000 eurot. Õppestipendiumi saavad taotleda eestkoste-, hooldus-, turva- või asenduskodudes elavad noored. Stipendiumile on oodatud kandideerima ka noored emad ja isad.

Stipendium on mõeldud:

  • õppemaksu tasumiseks;
  • õppevahendite soetamiseks ja/või igakuiseks isemajandamiseks;
  • lastehoiu (lasteaia) maksu tasumiseks (noore lapsevanema stipendium).

Õppestipendiumile võivad kandideerida kõik kuni 26-aastased eestkosteperes, hooldusperes, turva- või asenduskodus elanud või elavad noored, kellel on soov alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega kutseõppeasutuses või kõrgkoolis. Stipendiumi saavad taotleda ka noored emad ja isad, kes on lapsevanemaks saanud enne 19. eluaastat ja on stipendiumi taotlemise ajal alla 26-aastased ning soovivad alustada või jätkata oma haridusteed, õppides täiskoormusega põhikoolis, gümnaasiumis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Taotlusi saab esitada kuni 1. veebruarini 2017.
Stipendiume rahastatakse fondi laekunud annetustest ja fondi varade investeerimise tulemusel teenitud tulust.

Täiendav info ja vajalikud dokumendid taotluse esitamiseks

HEISE talveakadeemia alustab 9. jaanuaril

Määratlemata

HEISE talveakadeemia alustab 9. jaanuaril

9.-14. jaanuaril toimub EMTAs HEISE talveakadeemia, mille teemaks on kunstiprojektide ja -organisatsioonide kultuurilised, ühiskondlikud ja majanduslikud mõjud ning nende juhtimine. Akadeemia käigus toimuvad loengud, ettekanded, analüüsitakse juhtumeid, külastatakse erinevaid kultuuriorganisatsioone ja diskuteeritakse rahvusvahelises seltskonnas - osalejaid on kuuest ülikoolist Eestist, Soomest ja Hispaaniast.

Erasmus+ programmi kuuluv kõrgharidusinistitutsioonide ühiskondliku kaasatuse projekt lühendiga HEISE (Higher Education Institutions for Societal Engagement) on ellu kutsutud loomaks kõikehõlmav hariduslik mudel, mis baseerub kogemuslikul ja probleemilahenduspõhisel õppel ning mille läbi oleks võimalik suurendada kõrgharidusinstitutsioonide ühiskondlikku kaasatust. Kõrgharidusinstitutsioonid mängivad noorte inimeste harimisel võtmerolli ka ühiskonna ja kultuuris peituvate väärtuste osas, andes neile olulisi oskusi ühiskonda lõimuda. Edu eelduseks on kõrgharidusinstitutsioonide õpetajate ja õpilaste oskus suurendada kultuuridevahelist mõistmist ja ühiskondlikku kaasatust.

Lisainfo:
Anna Ranczakowska 
HEISE talveakadeemia koordinaator

eu-flag-erasmus_vect_pos heise_logo

 

Maailma Noortekoori konkurss

Üldine

Maailma Noortekoori konkurss

MAAILMA NOORTEKOORI KONKURSS

Maailma Noortekoor (World Youth Choir) ootab taas uusi lauljaid! Konkureerima on oodatud kõik huvilised vanuses 17–26 aastat (seisuga 1. juuli 2017).

Ettelaulmine toimub E 6. veebruaril kell 10.00 EMTA kammersaalis (C-405) ning see koosneb kolmest, allolevas järjekorras läbiviidavast ja salvestatavast osast:
1) hääleulatuse test - heliredel laulduna vokaalil, fortes ja a capella
2) noodilugemise katse - tundmatu teos, mille ettevalmistusajaks on max 10 minutit ilma klaverit kasutamata
3) ettevalmistatud kohustuslikud teosed - oma häälepartii G. Orbani teosest “Cor Mundum“  ja spirituaalist „Rockin' Jerusalem“.

Maailma Noortekoori suvesessioon toimub 4.-25. juulini 2017 Ungaris koos kontserttuuriga Serbiasse, Bosnia-Herzegovinanasse, Horvaatiasse ning Sloveeniasse (detailne kava selgub aprillis 2017). Lähema info koori, dirigentide ja suvesessiooni kohta leiate siit.

NB! Kõik kohalviibimisega seotud kulud (majutus, kohalik transport ja töömaterjalid) katab korraldaja. Koori valitud lauljail tuleb endil siiski tasuda osavõtutasu 100€, lennukipiletid Eestist Ungarisse ja tagasi, reisi- ja tervisekindlustus ning muud võimalikud erakulutused.

Ettelaulmisele registreerumiseks palun saata hiljemalt 30. jaanuariks 2017 e-mail:
Kai Kiiv,  EMTA välissuhtete spetsialist, kai@ema.edu.ee
Varje Vürst, Eesti Kooriühingu laste-ja noortekooride konsultant, Varje.Vyrst@kooriyhing.ee

EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin

Kontserdibüroo

EMTA Uusaastakontserdil esineb pianist Alexander Kobrin

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ootab kõiki kolmapäeval, 4. jaanuaril kell 19 Uusaastakontserdile. Kontserdil astub üles maailmas tuntud ja tunnustatud pianist Alexander Kobrin koos oboemängija Dimitri Bulgakovi ja fagotimängija Peeter Sarapuuga. 

Alexander Kobrin (s.1980) on maailmas armastatud pianist, kel ette näidata rida esinemisi alates Vene Rahvusorkestrist ning Tokio Filharmooniast lõpetades BBC Sümfooniaorkestriga. Märkimisväärseks võib pidada, et pianist Kobrin (kõrgelt tunnustatud prof. Lev Naumovi endine õpilane) on maailmas kõige olulisemate konkursside esikohtade võitjate seas koos nimedega nagu Rafal Blechacz ja Yundi Li. Samuti on Kobrin maailma ühe kõige mainekama konkursi - Van Cliburni nimelise pianistide konkursi - kuldmedali omanik (2005). 

„Kindlasti ei satu sellise kaliibriga muusikuid meie majja liiga tihti! See, millest Alexander Kobrin on läbi murdnud, on enamikule maailma pianistidele jäänud siiski kättesaamatuks," rääkis EMTA klaveriõppejõud, pianist Age Juurikas. 

Dimitri Bulgakovil on ette näidata muljetavaldav portfolio soolokontsertidest üle maailma. Ühtlasi on Bulgakov ka Hiiumaal toimuva Homecoming Festivali üks korraldajatest. Ja loomulikult Peeter Sarapuu - meie üks esifagotiste, tuntud solist, kammermuusik, orkestrant ja pedagoog. 

Kavas: Beethoven, Brahms, Lutoslawski ja Poulenc

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (Tatari 13, Tallinn). Sissepääs tasuta.

EMTA lahtiolek pühade ajal

Üldine

EMTA lahtiolek pühade ajal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on 26.-30. detsembril avatud kell 10-20, ilma hilisõhtuse harjutamise ajata. 
31. jaanuaril on õppehoone avatud kell 10-19 ja 1. jaanuaril suletud. 

EMTA raamatukogu on avatud järgmiselt:
27.-30. dets  10.00-15.00
31. dets, 1. jaan  SULETUD

Rõõmsat pühadeaega!

EMTA vilistlaskogu üldkogu ja rektori vastuvõtt

Üldine

EMTA vilistlaskogu üldkogu ja rektori vastuvõtt

Head EMTA vilistlased!

Olete oodatud 7. jaanuaril kell 15 EMTA vilistlaskogu üldkogule, kus vaatame üle esimese aasta jooksul tehtu ning seame eesmärke edaspidiseks. Üldkogule järgneb kell 17.30 rektori vastuvõtt ja vilistlaskogu pidu. 

Registreeru vilistlaseks www.ema.edu.ee/vilistlane, sest üldkogule ja vastuvõtule on oodatud vaid vilistlaskogu liikmed.

Vilistlaskogu liikmetele, kellel on tasutud 2016. aasta liikmemaks (vastavalt soovile ja võimalustele 10-20€), on pidu tasuta. Liikmeks registreeruda ja liikmemaksu tasuda saab ka kohapeal.

Üldkogule registreerumine e-mailitsi: vilistlaskogu@ema.edu.ee

Tuleme kokku, hoiame kokku!

EMTA vilistlaskogu juhatus