LORETA - Vokaalteoste eestikeelsete tõlgete andmebaas
Andmebaas sisaldab järgmisi teoseid: ooperid, oratooriumid, kantaadid, laulud ja liturgilised žanrid. Andmebaasi täiendatakse jätkuvalt uute teoste tõlgetega.

Tõlked pärinevad erinevatest allikatest ja on tehtud erineva eesmärgiga. Enamik tõlkeid ei ole mõeldud laulmiseks. EMTA raamatukogu ei ole tõlkeid sisuliselt toimetanud.

Andmebaasi koostajad on püüdnud saada ühendust kõikide tõlkijatega, kuid kahjuks pole see kõikidel juhtudel õnnestunud. Pretensioonide korral palume võtta ühendust tagasiside vormi kaudu.

Kõik andmebaasis toodud tõlked on mõeldud õppeotstarbeliseks kasutamiseks. Muudel juhtudel palume võtta ühendust tõlkijaga.

Head kasutamist!
  OTSING   AUTORID   LAULUD, AARIAD   SUURVORMID   TÕLKIJAD   SAADA TAGASISIDE

Katherine of Aragon
Aragoni Katherine
eelmine järgmine


Muusika autor Libby Larsen
Tõlge Helin Kapten
Tervikteosest Try Me, Good King: Last Words of the Wives of Henry VIII

My most dear Lord, King, and Husband.
The hour of my death now drawing on, the tender love I owe you forces me... to commend myself unto you and to put you in remembrance of the health and welfare of your soul... You have cast me into many calamities and yourself into many troubles. For my part, I pardon you everything, and I wish to devoutly pray God that He will pardon you also. For the rest, I commend unto you our daughter, Mary, beseeching you to be a good father unto her... Lastly, I make this vow, that my eyes desire you above all things...
Mu kõige kallim Isand, Kuningas ja Abikaasa,
Mu surmatund on lähenemas. Õrn armastus, mida endiselt Sinu vastu tunnen, sunnib mind ennast Sulle meelde tuletama ja manitsema, et Sa ei unustaks hoolitseda oma tervise ning hinge heaolu eest... Sa oled heitnud nii mind kui ennast paljudesse hädadesse ja tülidesse. Ma andestan Sulle kõik ja soovin ka, et Jumal, keda pühendunult palun, Sulle andestaks... Ma usaldan Sulle meie tütre Mary, paludes Sind härdalt, olla talle hea isa... Lõpetuseks tõotan, et mu viimane pilk igatseb Sind rohkem, kui midagi muud...
Aragoni Katherine oli Inglismaa kuninganna aastail 1509-1533.
Tema kiri enne surma Henry VIII-le 7. jaanuaril 1536. aastal.